A legfrissebbek a következő témából: Izrael, Magyarország, Orbán Viktor, Populizmus, Recep Tayyip Erdogan, Törökország
A török parlament ma megtette az első lépést Finnország NATO-csatlakozásának ratifikálására. A dokumentumot a parlament külügyi bizottsága elfogadta, a plénumnak még szavaznia kell róla.
Ulf Kristersson svéd miniszterelnök magyarázatot vár Budapesttől arra, hogy a magyar parlament miért halasztja el a svéd NATO-csatlakozás ratifikálását, míg Finnország csatlakozásáról a jövő héten, március 27-én szavaznak.
Magyarország szigorúbban kezeli a nem- és névváltoztatást, mint Szlovákia. Ott a nem hivatali megváltoztathatatlansága mellett a nevet sem lehet megváltoztatni. A most második olvasatba utalt szlovák javaslat pedig csak a születési számra vonatkozik. A név továbbra is megváltoztatható, a névről és vezetéknévről szóló törvény szerint nemváltás miatti névváltoztatáshoz nem kell külön engedély, orvosi szakvéleményt viszont csatolni kell hozzá.
Nem lehet majd megváltoztatni a személyi számot (rodné číslo), ha a parlament második olvasatban is elfogadja Anna Záborskáék törvénymódosítását, amelyet első olvasatban 87 képviselő támogatott. A születési szám csak akkor lesz megváltoztatható, ha az azt kérő személy genetikai teszttel igazolja, hogy a neme nem felel meg a születési számának, ezt pedig a transzneműek értelemszerűen nem tudják megtenni.
Nem az UEFA, hanem az MLSZ engedélyezte a nagy-magyarországos zászlók használatát a válogatott futballmérkőzéseken – derül ki a magyar szövetség közleményéből. Kiemelik: a döntést saját hatáskörben hozták meg az UEFA és diszkriminációellenes csoportja (FARE) „megfontolt és körültekintő nyilatkozatát értékelve”.
5,3-as erősségű utórengés rázta meg a dél-törökországi Kahramanmaras tartományt, amely február 6-án két nagyon erős, hatalmas pusztítást eredményező földrengés központja volt. Az utórengés ezúttal csak rövid aggodalmat keltett a helyiekben. (mti)