A legfrissebbek a következő témából: Dokumentumfilm, Dunaszerdahely, Filmfesztivál, Komárom, Környezetvédelem

Egy tucatnyi hattyú elpusztult a Gyulamajor és Lándorpuszta közötti kanálison. Feltehetőleg azokról a madarakról van szó, amelyeket kedden szállítottak át ide az Izsa melletti mákföldről.
A két évvel ezelőttinél valamivel több disznódelfint számláltak össze idén a Kaliforniai-öbölben mexikói, amerikai és kanadai kutatók, akik most abban bíznak, a világ legritkább tengeriemlős-faja még sincs feltétlenül kihalásra ítéltetve.
Komáromban ma és holnap folytatódik a szúnyogok vegyszeres irtása. A városháza tájékoztatás szerint a gyérítésre az időjárás függvényében a reggeli órákban kerül sor. (tasr)
A hattyúk által okozott károk után a mákföld tulajdonosa akár már idén is kaphat kártérítést, mondta Radovan Michalka, a Dunai Ártéri Erdők Tájvédelmi Körzet igazgatóságának vezetője. Mindez annak ellenére történhet így, hogy a bütykös hattyú nem szerepel azon védett fajok listáján, amelyek után, ha kárt okoznak, kompenzációt fizet az állam.

Majdnem 60 hattyút szállítottak el ma az Izsa melletti mákföldről. Gyulamajor mellett, a mákültetvénytől körülbelül 15 kilométerre, a Pati-kanálison engedték szabadon a röpképes példányokat. Egy nagyon rossz állapotban lévő egyedet a természetvédők a marcelházi madármentő állomásra vittek.
Az ország összes alapiskolájában 2026-tól bevezetik a tartalmi reformot, a minimális követelményeket már lehet véleményezni. „A pedagógusok szerint nem csökkent a tananyag, a jelenlegivel azonos mélységű és mennyiségű irodalom és nyelvtan még kiegészült a kommunikatív szlovák nyelv oktatásával, az óraszámok viszont nem emelkednek”- összegezte a szlovák szakosok tapasztalatait Berta Tünde, a komáromi Regionális Pedagógustámogató Központ igazgatója.