A legfrissebbek a következő témából: Állatvédelem, Európai Bizottság, Környezetvédelem

Úgy tűnik, az Izsa és Pat közötti mákföldön tanyázó, drogfüggővé vált hattyúk nagyobb része átállt a kevésbé toxikus pipacsra, vagyis a vadmákra, ami bizakodásra ad okot. Ezt Jozef Lengyel zoológus, az állami természetvédelmi hivatal munkatársa erősítette meg a Napunknak.

N. Tóth Anikó díjnyertes meséjéből készült „öko-mesejátékot” állított színpadra a Komáromi Jókai Színház. Nem kell megijedni: A kacagó királykisasszony egyáltalán nem egy szájbarágós iskoladráma. A kicsik egy szórakoztató, ugyanakkor gondolkodásra késztető, színes-szagos mesén keresztül ismerkedhetnek meg a környezettudatosság alapjaival, írja az előadásról Kacsinecz Krisztián.
El kellett altatniuk egy bölénybébit a Yellowstone Nemzeti Park munkatársainak, miután egy turista hozzányúlt az állathoz. A kölyök nem tudott kimászni a vízből, ezért egy turista a partra segítette, a csorda azonban ezt követően nem fogadta vissza a kis bölényt. A park sajtóközleményben számolt be az esetről. (čt24)
Nem körvonalazódik megoldás az izsai mákfüggő hattyúk esetében. Begyűjtésük túl költséges lenne, és nem is lenne őket hova elszállítani. A szakemberek abban bíznak, le fognak állni a mákfogyasztással, ha bujább lesz a növényzet körülöttük.
Az izsai mákfüggő hattyúk esete nem egyedi: a túzokok és a vadnyulak is szeretik rágcsálni a mák szárát. A hattyúk emésztőrendszerét viszont tönkreteszi a mák. Fokozatosan legyengülnek, nehézkesen mozognak, röpképtelenné válnak, végül dehidratálódnak és elpusztulnak.
A képviselők nem fogadták el azt a módosító indítványt, amely visszafordította volna a nemzeti parkok folyamatban lévő reformját, és veszélyeztette volna a Helyreállítási Alapból származó 815 millió euró lehívását. A módosítót Tomas Taraba, Filip és Štefan Kuffa nyújtották be.