A legfrissebbek a következő témából: UNESCO
A UNESCO háromnapos iraki látogatásra érkezett főigazgatója segítséget ígért a háború dúlta ország történelmi helyszíneinek helyreállításához. Az ország különböző történelmi helyszíneiről több tízezer műtárgyat loptak el.
Angela Merkel volt német kancellár szerdán Elefántcsontparton átvette az UNESCO békedíját azon erőfeszítéseiért, amelyeket a több mint 1,2 millió menekült németországi befogadásáért tett a 2015-ös migrációs válság idején. (ap)
Odessza történelmi óvárosát veszélyeztetett világörökségi helyszínné nyilvánította szerdán az UNESCO. Odesszát a 2022. február 24-én orosz háború során számos alkalommal bombázták. Tavaly júliusban az 1899-ben felavatott Odesszai Szépművészeti Múzeum hatalmas üveg tetőszerkezetének egy része is megsemmisült.

Az újságírók meggyilkolása világszerte az esetek túlnyomó többségében még mindig büntetlenül marad – állapította meg szerdai jelentésében az UNESCO. A 2020-2021-ben megölt 117 újságíró közül 91-et nem munkavégzés közben, hanem otthon, vagy az utcán, többeket családtagjaik, köztük gyermekeik szeme láttára gyilkoltak meg.
Legkevesebb 177 ősi kőszobor rongálódott meg a Húsvét-szigeten október elején pusztító futótűzben, közölte az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO), amelynek szakértői csoportja tényfeltáró látogatást tett a Chiléhez tartozó polinéziai szigeten október 17. és 21. között.
A kulturális minisztérium 2021-ben egy 30 ezer eurós dotációval, idén pedig további 40 ezer euróval járult hozzá az izsai római kori erődítmény megőrzéséhez és helyreállításához. „Bár a kulturális minisztériumnak fontos, hogy minden kulturális műemlék a lehető legkönnyebben megközelíthető legyen a széles nyilvánosság számára, a tárcának nem tartozik a hatáskörébe az útépítés, ahogy az sem, hogy a nemzeti kulturális műemlékekhez vezető utak építését kezdeményezze” – válaszolta a Napunk megkeresésére Ladislav Bariak, a sajtóosztály vezetője.