A legfrissebbek a következő témából: Határon túli magyarok, Kultúra, NER
Milan Kundera Könyvtár nyílt szombaton a dél-morvaországi Brünnben, a neves cseh író 94. születésnapján. A világhírű író 2020-ban adományozta a szülővárosában, Brünnben működő Morva Tartományi Könyvtárnak könyveit, cikkei, levelei archívumát és más dokumentumokat.
Hatévnyi huzavona után idén májusban megkezdődhet a komáromi stadion felújítása és átépítése. A komáromi labdarúgóklub bejelentette, hogy megvan a felújításra kiírt közbeszerzés győztese: egy konzorcium kapta a megrendelést, melynek egyik tagja egy Mészáros Lőrinchez közel álló cég.

A Pál utcai fiúk 21.századi színpadi feldolgozása talán megpendíthetne olyan korszerű témákat is, amelyek jobban foglalkoztatják a mai fiatalságot a hazaszeretet és a bajtársiasság unásig ismételt toposzánál. Legyen szó az elmagányosodásról, a generációs különbségekről vagy akár a bolygó jövőjéről – írja a Komáromi Jókai Színház bemutatójáról Kacsinecz Krisztián.
Alaposabb figyelmet követel az a kérdés, hogy a chatbotoknak miként kell reagálniuk, amikor az emberi beszélgetőpartnerek agresszív, szexista vagy rasszista megjegyzésekkel arra késztetik a botot, hogy válaszában mutassa be a saját mocskos szájú fantáziáit. Vajon úgy kell programozni az MI-t, hogy ugyanazon a színvonalon válaszoljon, mint amelyiken a kérdést feltették? – írja Slavoj Žižek filozófus.

Az igazi veszély nem az, hogy az emberek összetévesztik a chatbotot egy valós személlyel; hanem az, hogy a chatbotokkal való kommunikáció során a valós személyek úgy beszélnek, mint a chatbotok – mondataikból eltűnik minden árnyalat és irónia, megszállottan csak pontosan azt mondják, amiről azt gondolják, hogy el kell mondani – írja a mesterséges intelligencia veszélyeiről Slavoj Žižek filozófus.
„Nem szeretném azt a trivialitást ismételgetni, hogy Orbán János Dénes kínos léptékű lojalitása milyen bokázásokkal, sefteléssel, behódolással, megalázkodással vezetett el a díjig. Pitiáner korszak pitiáner ügyei” – írja Parászka Boróka. „De nem mehetünk el szó nélkül amellett a tény mellett, hogy a kultúra, ami ellen ez a hatalom ma minden eszközt bevet, él és kiváló teljesítményt nyújt. Nincs magyar sajtó, nincsenek valódi kritikai rovataink, de tudatosítsuk a tényt: a magyar kortárs próza Erdélyben is, Magyarországon is fontos, mások által el nem végzett feladatokat látott és lát el” – teszi hozzá.