A legfrissebbek a következő témából: Közösségi média, Összeesküvés-elmélet, Twitter

Légy naprakész, kövesd Instagram-csatornánkat, ahol a cikkeink mellett további fontos és érdekes információkat is találhatsz!
A nyugati világban részben azért terjed a dezinformáció, mert sokan próbálnak ebből politikai tőkét kovácsolni, és egy olyan korszakban élünk, melyben sok sikeres politikai projekt mögött dezinformációs kampányok vannak – mondja Krekó Péter szociálpszichológus.
Az ember társas lény, és ha társas mezőben hatékonyan akar érvényesülni, akkor magáévá kell tennie azokat a kollektív hiedelmeket, melyeket a körülötte lévők magukénak vallanak. Ha az a dilemma, hogy az ember egyedül marad tényszerű tudásával, és kiközösítik, vagy a társas kapcsolatait próbálja megerősíteni a hiedelmein keresztül, akkor egyértelműbb, hogy melyik a nagyobb kockázat – véli Krekó Péter szociálpszichológus.
Michal Božík pszichológus szerint bizonyított, hogy a közösségi oldalak negatív hatással vannak a gyermekek és fiatalok mentális egészségére. „A depresszió vagy az étkezési zavarok mellett más következményekkel is járhatnak, például azzal, hogy valaki nehezebben alakít ki romantikus kapcsolatot”- mondja a pszichológus.
A kutatások szerint a közösségi oldalakon a tizenévesek közel 90 százaléka használ filtert, hogy szebbnek tűnjön, vagy hogy elrejtse mások elől azt, ami nem tetszik neki magán – mondja Laura Filipčíková pszichológus. Ez az elégedetlenség különösen a fiatal nőknél jelenik meg a pszichológus szerint.
Németországban nem látják indokoltnak, hogy betiltsák a TikTok alkalmazást, de azt fontosnak tartják, hogy mindenki számára világossá tegyék, a közösségi oldal mögött olyan cég áll, ahonnan az ember adatai kiszivároghatnak – közölte Nancy Faeser német belügyminiszter. (mti)