A legfrissebbek a következő témából: Hollandia, LMBT+
Magyarország szigorúbban kezeli a nem- és névváltoztatást, mint Szlovákia. Ott a nem hivatali megváltoztathatatlansága mellett a nevet sem lehet megváltoztatni. A most második olvasatba utalt szlovák javaslat pedig csak a születési számra vonatkozik. A név továbbra is megváltoztatható, a névről és vezetéknévről szóló törvény szerint nemváltás miatti névváltoztatáshoz nem kell külön engedély, orvosi szakvéleményt viszont csatolni kell hozzá.
Nem lehet majd megváltoztatni a személyi számot (rodné číslo), ha a parlament második olvasatban is elfogadja Anna Záborskáék törvénymódosítását, amelyet első olvasatban 87 képviselő támogatott. A születési szám csak akkor lesz megváltoztatható, ha az azt kérő személy genetikai teszttel igazolja, hogy a neme nem felel meg a születési számának, ezt pedig a transzneműek értelemszerűen nem tudják megtenni.
Szlovákia mégsem fogja elismerni az azonos nemű párok szülői jogait, amennyiben azokat külföldön szerezték. A parlament illetékes bizottsága módosította az ezzel kapcsolatos korábbi döntését, amit eredetileg Anna Záborská és Romana Tabák is megszavazott. (dennikn)
Ha átmegy a transznemű-ellenes törvénymódosítás, az SaS az Alkotmánybírósághoz fordul, és felszólítja az államfőt, hogy vétózza meg azt. Kedden 87 szavazattal ment át második olvasatba a születési számokról szóló törvény.
A holland kormány hamarosan megtiltja köztisztviselőinek, hogy a TikTok alkalmazást munkahelyi elektronikus eszközeiken használják, annak érdekében, hogy kiküszöböljék a kémkedés esetleges kockázatát – közölte Alexandra van Huffelen, a holland igazságügyi minisztérium digitalizációért felelős államititkára kedden Hágában.
A rendőrség azonosította és azt a férfit, aki tavaly egy Pozsonyból Nagyszombatba tartó gyorsvonaton megtámadott két embert, miután egy szivárványos szalag miatt szóváltásba keveredtek. A 29 éves szeredi férfi állítólag a támadás előtt azt kiabálta: „Újra szétlövöm a Tepláreňt!”.