A legfrissebbek a következő témából: Iskolák, Lélek, Oktatás, Pszichológia

Papp Z. Attila szociológus tapasztalatai szerint a Kárpát-medence országaiban nagyon hasonló problémákkal küzd a kisebbségi oktatás. Gond van az oktatáskutatás és a tankönyvek terén is. „Az oktatás fejlesztéséről nem lehet adatok nélkül beszélni, ha nincs adatgyűjtés automatikusan, akkor a rendszer és alrendszer szintű fejlesztésből nem lesz semmi. Jó esetben, helyi szinteken lehet fejlesztéseket végezni, ha olyan az iskola vezetése” – mondta a kutató.
Kisebbségi közösségekben csonka az egyházi szféra, csonka a civil szféra, és akkor van esély némi érdekvédelemre, ha valamilyen közös érdek mentén ezek a közösségek együttműködnek, írja Parászka Boróka véleménycikkében. Ha katolikus iskolában elfér az a nem katolikus magyar gyerek, aki máshol nem tudott elhelyezkedni. Egymásra vagyunk utalva, mi, szekuláris és egyházi világok lakói, fűzi hozzá a kommentátor.

A szlovák külügyminisztérium nem tudott arról, hogy a Mathias Corvinus Collegium (MCC) képzéseket indít Szlovákiában. A külügyi tárcát senki nem értesítette az MCC érkezéséről, és a magyar fél részéről senki nem kommunikált velük erről az ügyről, közölte a Napunkkal a külügy sajtóosztálya.
Idén 1541 tanuló írta meg az írásbeli érettségi tesztet magyar nyelv és irodalomból. A diákok a teszten átlagosan 51 százalékos eredményt értek el.

Szeptembertől már a gimnáziumokban is az új kerettanterv alapján oktatják a történelmet a magyar diákoknak, végre a szlovákiai magyarok történelme is a tananyag része lesz.
A román kormány év végéig két részletben folyósítandó, 2500 lejes különjuttatást ígért a hétfő óta sztrájkoló pedagógusoknak – közölte csütörtökön Dan Carbunaru kormányszóvivő.