A legfrissebbek a következő témából: Daniel Lipšic, Titkosszolgálat

Daniel Lipšic szerint nem volt meggyőző az eljáró bírói tanács többségének indoklása a Kuciak-ügyben Marian Kočner felmentése mellett. A speciális ügyész úgy véli, hogy a Legfelsőbb Bíróság ismét korrigálni fogja a testület „logikailag tarthatatlan jogi következtetéseit”.
Marian Kočner tagadja, hogy megrendelte volna Maroš Žilinka, Daniel Lipšic és Peter Šufliarsky meggyilkolását. A vádlott korábban azt is tagadta, hogy köze lenne a Kuciak-gyilkossághoz.
A kiszivárgott információk segíthetnek az orosz hadseregnek, hogy fölényt teremtsen az ukrán légtér fölött. Thomas Teiner olasz katonai szakértő azt állítja, hogy pánikra nincs ok. Még ha Ukrajna ki is fogy az S–300-as légvédelmi rendszerből, rendelkezésére áll a Patriot légvédelmi rendszer két ütege és a SAMP/T rendszer egy ütege.
Először kerül nő a GCHQ brit hírszerző szolgálat élére. A GCHQ-t májustól az MI5 eddigi igazgatóhelyettese, Anne Keast-Butler fogja vezetni. A GCHQ az elektronikus lehallgatásokra összpontosít. (guardian)

Az amerikai védelmi minisztérium a hétvégén megkezdte a kiszivárgott titkos dokumentumok ügyének kivizsgálását, amelyek többek között az ukrajnai háborúról is részletes leírást tartalmaznak. Egy cikkben összegezzük, mi mindent tudunk jelenleg az ügyről. Ki hozta nyilvánosságra a dokumentumokat, mit mondanak róluk Washingtonban, és milyen következményei lesznek ennek?
Putyin gondolkodásmódja a 19. vagy 18. század szintjén ragadt, állítja Andrej Szoldatov, ami abban nyilvánul meg, hogy az orosz elnök szerint az emberek és a társadalom, amelynek élén áll, teljesen jelentéktelenek. „Partnereiként csak a vezetőket ismeri el” – mondja az orosz biztonsági rendszerre szakosodott szakértő. „Nem ismeri el a polgári társadalom feladatát, és ezzel nincs egyedül Oroszországban. Ez egy örökös orosz probléma” – teszi hozzá.