A legfrissebbek a következő témából: Oktatás, Szlovák–magyar kapcsolatok
Évi tízmilliárd forintot költ a magyar állam a vagyonkezelő alapítványok működtetésére, amiből kétmilliárdot a kuratóriumi és felügyelő bizottsági tagok honoráriuma tesz ki.
Április 30-ig jelölhetnek a szlovákiai magyar iskolák pedagógusokat a Pedagógus Szolgálati Emlékéremre, melyet nyugállományba vonuló pedagógusoknak ítélhetnek oda, továbbá a Brunszvik Teréz-díjra és a Németh László-díjra.
A mesterséges intelligencia már képes megírni egy értelmes és érthető szöveget, amivel az érettségit is letehetné. Szükségünk van-e ma még arra egyáltalán, hogy olvassunk vagy hosszabb szöveget írjunk? Zuzana Petrová szakértő szerint még mindig szükségünk az írásra.
A gyerekeket már az iskola előtt érdekli az írás, azonban az, amivel az iskolában találkoznak, csalódást okoz. „Ha a pedagógus piros tollal a kezében jár az osztályban, és a gyerekek füzetébe berajzolja, hogy a kis írott „a”-nak nagyobb a hasa, a gyerek megszokja, hogy ez az írás” – mondja Zuzana Petrová szakértő, aki szerint a gyerekeknek többet kellene írniuk és fantáziálniuk.

Bírálja az INEKO gazdaságkutató intézet Ján Horecký oktatási miniszter döntését, mely szerint a 2022/2023-as tanévben elmarad az ötödikes tanulók tesztelése. Az intézet szerint értékes adatokat veszítünk és ezáltal nem tudunk adekvátan reagálni a pandémia hatásaira.
Közös gyakorlatot tartottak szlovák és magyar rendőrök. A különböző egységekhez tartozó egyenruhások egy illegális menekültekkel menekülő furgon elfogását szimulálták.