Napunk

Szeretne hozzászólni vagy hibát talált? Kérem, küldjön üzenetet az alábbi címre: napunk@napunk.sk.

Legfrissebb hírek

A hétvégi politikai vitaműsorok vendégei:

Szombat

  • 12:10, RTVS, Sobotné dialógy: Michal Šipoš (OĽaNO), Matúš Šutaj Eštok (Hlas)

Vasárnap

  • 11:00, TA3, V politike: Mária Kolíková (SaS), Peter Pellegrini (Hlas)
  • 11:55, RTVS, O 5 minút 12: Igor Matovič (OĽaNO), Erik Tomáš (Hlas)
  • 13:00, Markíza, Na telo: Robert Fico (Smer), Peter Pčolinský (Sme rodina)

Víkend bez politiky (Tipy na čítanie):

1. Pri arktickom oceáne cítim niečo podobné ako matka pri svojom dieťati, hovorí svetoznáma polárna fotografka Esther Horvath. Je to miesto na planéte, ktoré sa vinou klimatickej krízy mení najrýchlejšie. „Ako fotografka cítim, že chcem o týchto zmenách informovať,“ vraví v rozhovore.

2. Taylor Swift so svojím najnovším desiatym albumom prekonáva desiatky svetových rekordov. Jednou z jej hlavných inšpirácií sú rozpadnuté vzťahy s mužmi. A častejšie sú tým pohoršené ženy než muži.

3. „Rodičovstvo je schopnosť, ktorá si vyžaduje čas. Nie sme naň automaticky vybavení,“ hovorí Chelsea Conaboyová, autorka knihy o tom, ako sa pri starostlivosti o dieťa mení mozog. V rozhovore vysvetľuje, že žiadny okamžitý magický materinský inštinkt neexistuje.

4. Architektka Mária Minariková na svojom instagramovom účte ukazuje, že kvalitne a vkusne sa dá bývať aj na malej ploche. Spolu s rodinou žije v trojizbovom byte s výmerou 63 m² a pravidelne prináša nápady, ako sa dá interiér osviežiť drobnými zmenami.

Rusko zrejme na Ukrajine nasadilo strely, z ktorých odstránilo jadrové hlavice. Vo svojej pravidelnej správe to uviedlo britské ministerstvo obrany. Krok Moskvy podľa neho ukazuje na to, že zásoby ruských striel schopných zasiahnuť ciele na Ukrajine sa zmenšujú.