A legfrissebbek a következő témából: Eduard Heger, Magyarország, Szankciók
Jóval boldogabbak az emberek Szlovákiában, mint Magyarországon. A Gallup idei boldogságrangsorában Szlovákia a 29., míg Magyarország csak az 51. helyen végzett.
Magyarországon a lakosság 63 százaléka szerint a „brüsszeli szankciók” a felelősek az élelmiszerek drágulásáért, derült ki a Publicus felméréséből. Három hónapja még jóval kevesebben, 47 százaléknyian gondolták így.
Több komoly probléma is van az épülő Paks II atomerőművel Magyarországon. Az orosz kivitelezőt a nyugati szövetségesek nem nézik jó szemmel, gondok lehetnek a két atomerőmű egyidejű működtetésével és a hűtésükkel is, értenek egyet a szakértők.
Az Orbán-kormány szembemegy Magyarország azon vállalásával, hogy csökkenteni fogja a földgázfelhasználást. Magyarország a felhasznált földgáz 85 százalékát importálja, és ez az arány csak növekedni fog az új gázerőművekkel, mondja Holoda Attila energetikai szakértő.
Heger és Pellegrini egyetértettek abban az RTVS vitaműsorában, hogy a szeptemberi választások után nem akarnak együtt kormányozni. Heger azt mondta, hogy a Hlas korrupt háttérrel rendelkezik, nem támogatja a reformokat és vissza akarja hívni Daniel Lipšic különleges ügyészt.
Heger azt állítja, hogy Peter Pellegrini az Olaf Scholz német kancellárral történt találkozón márciusban azt ígérte, hogy a Hlas nem fogja ellenezni a MiG-ek Ukrajnának történő ajándékozását. Pellegrini nem volt hajlandó kommentálni az állítást. (rtvs)