A legfrissebbek a következő témából: NATO, Orosz–ukrán háború, Vlagyimir Putyin
Háromnapos állami látogatásra Oroszországba érkezett Hszi Csin-ping kínai elnök. Az elnöki repülőgép a Vnunkovo-2 repülőtér kormányzati szektorában szállt le. Hszi Csin-Ping a repülőtéren Kínát és Oroszországot megbízható partnernek nevezte, és azt hangoztatta, hogy a kétoldalú viszony nagymértékben hozzájárul a haladáshoz az egész világon.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) által Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szemben kiadott elfogatóparancs akkor is hatályban marad, ha véget ér az ukrajnai háború – mondta el Karim Khan az ICC főügyésze egy hétfői interjúban.
Az egész világ az orosz agresszió fenyegetettségében él, jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő az Európa jövőjéről a németországi Heidelberg egyetemén hétfőn tartott előadásában.
Kína felszólította a hágai székhelyű Nemzetközi Büntetőbíróságot, amely nemzetközi elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin ellen, hogy legyen objektív és pártatlan. Bár Kína hivatalosan semleges álláspontot képvisel az Oroszország által Ukrajnában folytatott háborúval kapcsolatban, Hszi Csin-ping kínai elnök ma Moszkvában találkozik Putyinnal.
Sauli Niinistö finn elnök vasárnap védelmébe vette, hogy hazája esetleg Svédország nélkül fog csatlakozni a NATO-hoz.
Oroszországot és cinkosait nemcsak az Ukrajna, hanem a más országok, köztük a Szíria ellen elkövetett agresszióért is felelősségre kell vonni – hangsúlyozta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök legutóbbi videóüzenetében.