A legfrissebbek a következő témából: Család, Életmód, Gyermeknevelés
A gyerekek nem képesek úgy együttműködni, mint például mi, mivel az ember–ember közötti kapcsolatot az információs technológián keresztül történő társas érintkezés váltotta fel – véli Ľubomír Tichý. A pszichológus szerint régebben együtt töltöttük az időt, de ez fokozatosan eltűnt, és ennek egyik következménye, hogy gyakrabban merülnek fel problémák az interperszonális kapcsolatokban.
„Az erőszak és az agresszió az ember személyiségének természetes része” – mondja Zuzana Benková. A pszichológus szerint ez akkor válik problémává, amikor a cél a bántás, és amikor a gyermek minden magyarázat ellenére képtelen megérteni, hogy a bántó szándék nem helyes. Engedni kell a gyereknek a katonás játékot is, mert így ereszti ki a gőzt.
Elítélte a bíróság azt a tanárt, aki az alapiskolában szexuálisan zaklatta Tomáš Papršteint. Az áldozat szerint azonban a tárgyalás évei megterhelőek voltak a számára. „Nem volt senki, aki segített volna, nem volt senki, aki végigvezetett volna a rendőrségi vagy bírósági eljáráson, és azt sem tudtam, mit kell csinálnom. Talán a lehető legjobb módon viselkedtek velem, ahogyan arra akkoriban képesek voltak” – mondja akkori élményeiről.
A társadalom előszeretettel bélyegzi meg a gyereküket örökbeadó anyákat, amiért ők elbújnak, és láthatatlanok maradnak, mondja a Napunknak Szakonyi Noémi Veronika, a Hat hét című film rendezője. „Nem mernek segítséget kérni, és mivel nem kérnek, nem is nagyon kapnak. Ezen kellene változtatni, mert ez egy közös felelősség. Ha az oktatásban, illetve a szexuális nevelésben erről szó esne, idővel kialakulhatna egy kedvezőbb tendencia” – teszi hozzá a rendező.
Örökbeadáskor a törvény lehetőséget biztosít arra, hogy az örökbeadó szülő egy ideig meggondolhassa magát. Ezt a másfél hónapos, feszültségekkel teli időszakot mutatja be a nagykamasz Zsófi életéből Szakonyi Noémi Veronika első nagyjátékfilmje, a Román Katalin főszereplésével készült Hat hét.

A kávé nem csak egy ital, véli Krastenits Dávid és Stredl Tamás, akik Dunaszerdahelyen működtetnek egy kávépörkölőt. Ők a kávétermelőkkel való közvetlen viszonyban hisznek, a kávé környezetkímélő termesztésében, elkerülik az agyonpörkölt átlagválasztékot, és a kávéhoz hozzáadott kiegészítőkben az íz megjelenítésének eszközét látják.