A legfrissebbek a következő témából: Szlovák–magyar kapcsolatok, Történelem, Trianon

A történelemoktatásnak azt a célt kell kitűznie Simon Attila szerint, hogy a diákok a múlt megismerésén keresztül értelmezni tudják a saját jelenüket. A Selye János Egyetem történész docense úgy véli, így „például meg tudják különböztetni az agresszort és az áldozatot egy olyan háborúban, amely a szomszédban zajlik”.

Az ógyallai Szlovák Központi Csillagvizsgáló előcsarnokában felavatták Konkoly Thege Miklós mellszobrát, illetve a csillagda megalapítóját ábrázoló domborművet is.

Mintegy fél évezrede forrt egybe Galánta és az Esterházy család neve, amikor is az addig ismeretlen Pozsony vármegyei köznemes és utódai megszerezték a galántai uradalmat, felvették a galántai előnevet és bámulatos sebességgel egyre magasabbra lépdeltek a társadalmi ranglétrán – írja Papp Attila a galántai Esterházy-kastélyról.
Kerényi Éva történészt, múzeológust választotta a Besztercebánya Megyei Önkormányzat a Gömör-Kishonti Múzeum új igazgatójának. A rimaszombati múzeum eddig hivatalosan igazgató nélkül működött, az intézmény élén 23 évig Oľga Bodorová állt, aki idén nyugdíjba vonult.

Szeptembertől már a gimnáziumokban is az új kerettanterv alapján oktatják a történelmet a magyar diákoknak, végre a szlovákiai magyarok történelme is a tananyag része lesz.
