Hamran távol akarja tartani a rendőrséget a kampánytól, és megüzente a Smernek, hogy nem hátrálnak meg

Közel a cél! Legalább 30 ezer eurót kell összegyűjtenünk, hogy a Napunk 2024-ben változatlanul működhessen. Segíts, hogy teljesítsük a célt. Minden adományt köszönünk!
Terhelő hangfelvétel állhat a Smer politikusainak támadó sajtótájékoztatója mögött, mellyel a Smer-jelölt, Tibor Gašpar volt országos rendőrfőkapitány mellett igyekeztek kiállni, miután Gašpart ismét megpróbálta előzetes letartóztatásba helyezni a Nemzeti Bűnüldöző Ügynökség (NAKA) nyomozója.
Hamran István országos rendőrfőkapitány ismét kategorikusan elutasította a Smer azon narratíváját, amely szerint Zuzana Čaputová államfő irányítja a büntető eljárásokat az országban, illetve az ő utasítására Ódor Lajos kormányfő, aki jelenleg a belügyminiszteri posztot is betölti ideiglenesen.
„Úgy vélem, minden normálisan gondolkodó állampolgár elutasítja ezeket a badarságokat” – mondta Hamran, aki hozzátette: egy párt rendszeresen igyekszik azt sugallni a nyilvánosságnak, hogy a 93 éves Amerikában élő Soros György irányít bizonyos folyamatokat Szlovákiában, beleértve a büntetőeljárásokat is.
„Ezt annyira abszurdnak tartom, hogy kommentálni sem tudom” – mondta Hamran István, aki szerint elképesztő ostobaságokkal igyekeznek maguk mellé állítani a közvéleményt egyes politikusok.
Az eljárás indokolt
Az Ezékiel 7 fedőnevű akció keretében Tibor Gašpart, Norbert Bödört és Roman Stahlt azzal gyanúsítják, hogy egy szervezett csoport élén álltak, mely a rendőrséget politikai és gazdasági ügyekben használta, és visszaélt vele. A gyanú szerint Bödör és Gašpar a „hálózatukba” tartozó nyomozókat használták, ha valamilyen ügyet a szőnyeg alá kellett söpörni.
Stahl nyomozóként állítólag pénzt kapott Bernard Slobodníktól, a NAKA pénzügyi osztályának egykori vezetőjétől, hogy befolyásolja az olyan ügyeket, mint a Doprastav, a Váhostav és a Technopol.
Minderről a vádirat szerint Bernard Slobodník vallott, aki több ügyben bűnbánó tanúként szerepel. Slobodník azt vallotta, hogy a pénz, amit Stahlnak adott, Norbert Bödörtől származott – s erről Tibor Gašpar akkori országos rendőrfőkapitány is tudott. Slobodník akkoriban egyfajta „elintézőemberként” működött a rendőrségen.

Hamran hangsúlyozta, hogy bár a bíró nem látta megalapozottnak az előzetes letartóztatást, de a gyanúsítottak ellen indított eljárást igen. Többször leszögezte, hogy az ügyben eljáró nyomozó folyamatosan egyeztetett az ügyet felügyelő ügyésszel és egyetértettek abban, hogy az előzetes letartóztatás indokolt.
Ľubomír Daňko, a NAKA igazgatója megerősítette, nem pusztán egyetlen bűnbánó vallomására alapozták a vádemelési javaslatot, már más bizonyíték is van a rendőrség birtokában. Roman Sthalt bűnszervezet létrehozásával és működtetésével, valamint kenőpénz elfogadásával vádolják. Tibor Gašpart pedig